فصل پاکسازی

این فصل به لحاظ گرمی، سردی، تری و خشکی در اعتدال است، البته گروهی هم معتقدند که مزاح این فصل گرم و تر است، با این حال در طب آیورودا و طب سنتی باور بر این است که در این فصل بدن نیاز به پاکسازی مواد زائد دارد، که توسط غذاهای انرژی­ زا و گرم در فصل زمستان ایجاد شده، چرا که با گرم شدن تدریجی هوا در بهار و تابستان تبدیل به سموم و مواد مضر می­ شوند.

از این رو به جهت ایجاد حس طراوت بهاری و جلوگیری از سستی و افزایش غلظت خون، رژیم­ های غذایی سبک توصیه می­ شود. در طب چینی، مواد زائد در کبد و عدم پاکسازی آن را مانع جریان یکنواخت خون و انرژی به تمام قسمت­های بدن می­ دانند. در نتیجه قسمت­ های ضعیف ­تر بدن دچار بیماری شده یا فرد دچار وضعیت مسمومیت مزمن می­ شود. نشانه ­های این حالت عبارتند از: کاهش اشتها، سوء­هاضمه، نفخ، خستگی، احساس طعم تلخ، سردرد و تحریک ­پذیری زیاد است. بنابراین فصل بهار زمان پاکسازی کبد از سموم می ­باشد و تغذیه صحیح یکی از راه های مهم آن است. باید توجه داشته باشید که دریافت غذای بیشتر نه تنها باعث سلامتی نمی ­شود، بلکه زمینه بروز بیماری­ هایی در ناحیه تاندون­ ها و حتی چشم را فراهم می­کند. ایجاد دمل­ های چرکین، بثورات یا جوش پوستی، خونریزی بینی، پارگی­ برخی رگ­ های بدن را دلیلی خون زیادی ناشی از عدم دفع مواد زائد و فضولات جمع شده در طول زمستان است.

طب آیورودا، باور دارد که همانگونه که در فصل بهار برف ها آب می ­شوند، در بدن نیز لازم است انرژی حاصل از فصل زمستان که متراکم شده، پاک شود، زیرا در بهار چربی به همراه سموم از بافت­های بدن آزاد می­ شود و وارد جریان خون می­ شود. غلیظ شدن خون از سموم و خلط باعث ایجاد حالت سستی و خشکی عضلانی، تجمع پلاک در عروق، افزایش خلط و گاه بروز تب می ­شود، بنابراین بدن نیاز دارد که سموم، خلط و چربی­ های اضافه را در این فصل دفع کند.

بهتر است که سبک­ ترین رژیم غذایی سال را در فصل بهار داشته­ باشید و در تمام وعده­ های غذایی از غذاهای سبک و زود هضم استفاده کنید، بنابراین فصل بهار زمان مناسبی برای شروع رژیم کاهش وزن و رهایی از چربی­ های اضافه است. روزه داری سبک برای مدت کوتاه­ ( در نیمه­ های فروردین می­ تواند برای پاکسازی کبد مفید باشد.)

مصرف دمنوش ­ها و شربت­ های ملس یا کمی ترش در پاکسازی مواد هضم نشده و سموم باقی مانده از زمستان موثر است. مصرف سبزیجات و حبوبات در این فصل بسیار مناسب است، از جمله غذاهایی شامل: انواع آش و سوپ و همچنین خوراک­ هایی که در آن از سرخ کردنی کمتر استفاده شده باشد.

در این فصل بهتر است از مواد غذایی با طبع گرم، تلخ و به ویژه شور پرهیز کنید. همچنین مصرف کمتر گوشت قرمز می تواند موثر باشد. در این فصل از مصرف مواد چرب و تند جدا خودداری کنید و سعی کنید از میوه و سبزیجات فصل استفاده کنید. مصرف میوه و سبزیجات متناسب با فصل رویش آن می تواند بسیار در پاکسازی بدن شما موثر باشد.

در آخر توصیه می کنیم که در این فصل برنامه منظمی برای خواب و خوراک خود داشته باشید تا مقاومت بدنتان بالا رود و تغییرات فصلی را به خوبی پشت سر می­ گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *